Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Jak energooszczędne okna dachowe pomagają zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Kiedyś poddasze kojarzyło się z przegrzanymi i dusznymi pomieszczeniami latem, a zimą z chłodem i przeciągami. Na szczęście te czasy już minęły. Obecnie na rynku istnieje szeroka oferta okien dachowych od różnych producentów, które są energooszczędne, pozwalają zmniejszyć rachunki za energię i jednocześnie podnieść standard domu. Wyposażone są w rozwiązania, które zapewniają wyższy stopień energooszczędności np. innowacyjny pakiet trzyszybowy oraz powłokę niskoemisyjną na szybie wewnętrznej. Dzięki czemu skutecznie zatrzymują ciepło w domu i zapewniają lepszą ochronę przed chłodem. Jednym z takich producentów okien dachowych jest firma VELUX.

okna dachowe Velux

Współczynnik przenikania ciepła U

Współczynnik przenikania ciepła U określa zdolność przepływu ciepła przez przegrody budowlane, czyli na przykład okna, dach, ściany czy podłogę. Im niższa jest jego wartość, tym lepiej izoluje dany element budynku, co oznacza mniejsze straty ciepła i lepszą ochronę przed chłodem zimą. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań, nowe trzyszybowe okna dachowe VELUX mają jeszcze lepsze parametry izolacyjne; zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna skutecznie zatrzymuje ciepło w domu, a w połączeniu z nową międzyszybową ramką TPS gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła.

->Planujesz wymianę okien dachowych? Sprawdź, jak zrobić to łatwo i sprawnie.

okna dachowe Velux

Dom energooszczędny – okna dachowe

Energooszczędne trzyszybowe okna dachowe gwarantują wyższy stopień energooszczędności, pomagają ograniczyć straty ciepła w domu, a także zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Jednak na pewno faworytem zimnej pory roku pozostaje okno z pakietem 3-szybowym! Pakiet 3-szybowy zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne, skutecznie zatrzymując ciepło, dzięki czemu dom jest bardziej komfortowy w trakcie chłodnych miesięcy.

Bardzo ważne jest także wyposażenie okien w energooszczędne rolety wewnętrzne lub przesłony zewnętrzne, które podczas chłodniejszych dni, zapewnią dodatkową warstwę izolacji, zapobiegając przenikaniu zimna do wnętrza domu. W końcu w sezonie zimowym nosimy kurtki i płaszcze, prawda? Energooszczędne rolety zaciemniające i rolety zewnętrzne VELUX pozwalają ograniczyć zużycie energii cieplnej w domu oraz podwyższają poziom izolacji okien.

Zadbaj o najlepsze połączenie okna z dachem

Pamiętaj także o szczelnym I ciepłym połączeniu dachu z oknami dachowymi, które zapewni zestaw ciepłego montażu VELUX BDX – jest to rozwiązanie chroniące przed powstawaniem mostków termicznych. Wyższa nawet o 3° temperatura wewnętrznej powierzchni okna chroni przed zbędnymi stratami ciepła, ogranicza występowanie kondensacji i zapewnia komfort termiczny przebywania w pobliżu okna. W połączeniu z prawidłowym kształtem wnęki okiennej to gwarancja wysokiej estetyki i trwałości okna.

Więcej informacji o energooszczędnych oknach dachowych Velux znajdziesz na naszym kanale na YouTube:

 

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty