Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Jak błędy wykonawcze mogą wpływać na wykańczanie powierzchni płyt g-k?

Najczęściej błędy wykonawcze przy montażu ścian czy sufitów z płyt gipsowo-kartonowych wpływają na ogólny rachunek ekonomiczny danej pracy. Im więcej błędów wykonawczych do poprawy, tym więcej materiałów musimy zużyć.

błędy w montażu płyt g-k

W przypadku montażu ścian działowych częstym problemem są uskoki powierzchni na połączeniach płyt g-k. Pierwszy powód to zbyt wiotki profil wykonany z cienkiej blachy o niskiej wytrzymałości.

Podczas przykręcania wkrętów półka profilu trwale się odgina i druga płyta g-k wchodzi niejako głębiej tworząc uskok. Efekt uskoku może pogłębić również wykonawca. Nie należy zbyt mocno naciskać na profil, by go nie zdeformować, jednak do tego potrzeba dobrych wkrętów i profesjonalnej wkrętarki.

W przypadku sufitów podwieszanych błędem wykonawczym może być zastosowanie zbyt cienkiej płyty gipsowo-kartonowej. W wielu środowiskach funkcjonuje jeszcze pojęcie tzw. płyty sufitowej, czyli o grubości 9,5 mm. Jeżeli taką płytę przykręci się do profili rozstawionych, jak do płyty g-k o standardowej grubości 12,5 mm, będzie się ona nadmiernie uginała, deformując powierzchnię sufitu podwieszanego. Dołóżmy do tego jeszcze zbyt szerokie rozstawy wkrętów i pracy przy szpachlowaniu nam nie zabraknie.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty