Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Boiska z keramzytowym drenażem 

Często zdarza się, że teren przeznaczony pod bieżnię, kort lub boisko znajduje się na gruntach podmokłych, o niejednolitym uwarstwieniu lub nieprzepuszczalnych. Wówczas koniecznym staje się wykonanie drenażu powierzchniowego. 

boisko keramzyt

Taki drenaż przede wszystkim powinien szybko odbierać i odprowadzać wody opadowe. Ponadto, dobrze jest, jeżeli materiał drenażowy jednocześnie izoluje termicznie podłoże przed przemarzaniem.

Wszystkie wyżej wymienione wymagania spełnia keramzyt marki Leca. To ceramiczne, lekkie, mrozoodporne i termoizolacyjne kruszywo produkowane jest ze specjalnego rodzaju gliny wysokoilastej. Dodatkowo keramzyt charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem filtracji.

Warstwa keramzytu owinięta geowłókniną równomiernie rozkłada obciążenia i zmniejsza ciężar własny warstw drenażowych. Można na niej wykonywać podbudowy i nawierzchnie, zarówno naturalne trawiaste, jak i sztuczne. Keramzytowe drenaże to wielokrotnie sprawdzone rozwiązania dla boisk i hal sportowych w Polsce i Europie.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty