Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Styropian do ocieplenia ściany fundamentowej – jaki wybrać?

Izolacja ścian fundamentowych powinna być wykonana ze szczególną dokładnością, a rodzaj styropianu lub rodzaj płyt do izolacji fundamentów oraz ich grubość zdefiniowana jest w projekcie budowanego domu lub decyduje o tym uprawniony projektant. Ponadto wybór styropianu lub płyt do ocieplenia ściany fundamentowej zależy od przepisów budowalnych oraz warunków wodno-gruntowych występujących w danym przypadku.

Do ocieplenia ścian fundamentowych najczęściej stosuje się płyty do izolacji fundamentów czyli styropian ekstrudowany (styropian XPS) lub styropian hydrofobowy (styropian EPS P), które charakteryzują się zmniejszoną, w stosunku do styropianów zwykłych, nasiąkliwością wody.

W przypadku braku wody gruntowej na wysokości ściany fundamentowej, standardowo na osuszone ściany fundamentowe nakłada się izolację przeciwwodną. Następnie do ściany przykleja się płyty styropianowe. Można stosować klejenie wyłącznie w postaci placków, zapobiegające przesuwaniu się płyt. Przyklejony styropian XPS lub styropian EPS P przysypuje się bezpośrednio gruntem. Można również oddzielić płyty styropianowe od gruntu, stosując zwykłą folię budowlaną.

W przypadku wyższych wód gruntowych warto dodatkowo zastosować opaskę drenażową wokół budynku oraz specjalną folię kubełkową zapewniającą wentylację i odprowadzanie wilgoci.

Styropian do ocieplenia ściany fundamentowej

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty