Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Siatki zbrojeniowe Murfor Compact – gwarancja bezpieczeństwa

Budowa i wykończenie domu to bardzo istotne sprawy, szczególnie dla inwestora, który wkłada w całą inwestycję nie tylko pieniądze, ale także zaangażowanie emocjonalne. Dlatego też podczas całego procesu budowy warto wybierać dobre i sprawdzone materiały budowlane, które zapewnią nam wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Murfor Compakt

Siatki zbrojeniowe Murfor Compact

Jednym z produktów, który w pewnym sensie zatroszczy się o bezpieczeństwo  i jednocześnie estetykę budynku, są siatki zbrojeniowe Murfor Compact. Produkt marki NOVA Elewacje to swojego rodzaju zbrojenie umieszczane w spoinach wspornych muru, dla podniesienia jego nośności i ograniczenia powstawania zarysowań ścian murowanych.

Dlatego też siatki zbrojeniowe Murfor stosowane są przede wszystkim do wzmacniania newralgicznych miejsc w budynkach takich jak strefy nadprożowe i podokienne, strefy prostopadłych ścian obciążonych nierównomiernie, zmiany wysokości i grubości muru nośnego, a także ściany wypełniające, co bezpośrednio przekłada się na estetykę budynku.

Najnowszym rozwiązaniem jest zbrojenie Murfor® Compact, które ma postać siatek z wiązek drutów stalowych o bardzo wysokiej wytrzymałości połączonych tkaniną z włókna szklanego. Zaletą tego typu zbrojenia jest transport w rolkach oraz układanie w spoinie na długich odcinkach bez konieczności wykonywania zakładów (długość rolki 30m).

Murfor Compakt – mocny, lekki i łatwy w instalacji

Murfor Compact może być stosowany do zbrojenia muru na zaprawie tradycyjnej jak i cienkowarstwowej. Nowa generacja zbrojenia murowego ze znakiem CE składa się z wytrzymałej siatki ze stalowymi strunami, którą można łatwo rozwijać na wznoszonej ścianie. Proces ten pozwala zwiększyć wytrzymałość konstrukcji na obciążenia pionowe oraz obciążenia poziome. Większa wytrzymałość pozwala na przeniesienie większych obciążeń bez konieczności zmiany stosowanych materiałów lub wymiarów tarczy ściennej.

Wystarczy rozwinąć zbrojenie na warstwie bloczków i przyciąć wystający fragment. Każda rolka zawiera 30 m zbrojenia i waży nie więcej niż 3 kg, co stanowi około 1/10 wagi normalnego zbrojenia murarskiego. Znacząco zredukowana w stosunku do tradycyjnego zbrojenia Murfor ® liczba połączeń na zakład pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie elementów oraz ograniczenie strat materiałowych.

W zależności od zastosowania dostępne są dwa typy Murfor ® Compact:

  • Murfor ® Compact I oraz A dla murów w warunkach suchych i wewnątrz pomieszczeń
  • Murfor ® Compact E dla murów zewnętrznych wystawionych na działanie czynników środowiskowych

Zalety siatki zbrojeniowej Murfor Compact

Skuteczna i wytrzymała kontrola spękań – Murfor ® Compact kontroluje spękania i wzmacnia konstrukcje murowe. Mocna siatka z drutów stalowych wykazuje się wyjątkowo wysoką granicą plastyczności. Murfor®  Compact E oferuje ponad 1525 MPa a Murfor ® Compact I wartości przekraczające nawet 1770 MPa.

Łatwe składowanie i transportowanie – Murfor ® Compact to rolki o małej objętości zapewniające korzyści z finansowego i logistycznego punktu widzenia. Rolki można bezproblemowo układać na sobie tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca przy składowaniu i transporcie.

Pasuje do każdej szerokości muru – Murfor ® Compact może być użyty na murze o dowolnej szerokości. Zbrojenie jest dostępne w dwóch wygodnych opcjach szerokości, które można łatwo połączyć do zbrojenia dowolnej szerokości muru.

Montaż nadproża na zbrojeniu Murfor Compact

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty