Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Ściany z pustaka ceramicznego 44 cm – czy warto?

Pustaki ceramiczne o grubości 44 cm służą do wznoszenia jednowarstwowych ścian bez konieczności stosowania systemu dociepleń w postaci styropianu czy wełny mineralnej.

Zastosowanie pustaków ceramicznych o takiej grubości łączy dwie bardzo istotne funkcje: przenosi obciążenia oraz izoluje termicznie, a także posiada szereg innych zalet.

Przede wszystkim jednowarstwowa ściana wykonana z pustaka ceramicznego o szerokości 44 cm zapewnia fantastyczny komfort mieszkania. Tzw. „oddychanie ścian” sprawia, że wilgoć może przechodzić przez całą grubość ścian i nie skrapla się w jej wnętrzu, tak jak może się to zdarzyć przy materiałach nieprzepuszczających wilgoci (np. w przypadku styropianu) powodując zawilgocenie ścian i rozwój pleśni.

Dodatkowo duża akumulacja cieplna jednowarstwowej ściany z pustaka ceramicznego sprawia, że temperatura w pomieszczaniach jest stabilna zarówno w lecie jak i zimie. Oprócz komfortu mieszkania warto podkreślić wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia ceramicznych ścian jednowarstwowych, co zapewni bezpieczne i komfortowe warunki mieszkalne na wiele pokoleń.

pustak ceramiczny

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty