Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Przegrody pustaka ceramicznego 25 cm i 44 cm – różnice

Pustaki ceramiczne np. Porotherm o grubości 25 cm przeznaczone są do budowy ścian zewnętrznych, ale muszą być dodatkowo ocieplone. Wówczas w murze przejmują funkcję konstrukcyjną i nośną, a za izolacyjność termiczną odpowiada warstwa docieplenia np. styropianu lub wełny mineralnej. Dlatego układ przegród (drążeń) w tym typie pustaka ceramicznego ma drugorzędne znaczenie, jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną.

Natomiast prostopadłe do lica ściany przegrody w pustakach ceramicznych o grubości 25 cm znacznie poprawiają izolacyjność akustyczną, dlatego pustaki ceramiczne o grubości 25 cm coraz częściej wybierane są do budowy ścian wewnętrznych, gdzie parametry akustyczne przegrody odgrywają ogromną rolę.

Inaczej przedstawia się sytuacja w pustakach ceramicznych o grubości 44 cm. Są one przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych, które nie wymagają już dodatkowego ocieplenia wełną mineralną czy styropianem. W tym przypadku tzw. „termiczny układ drążeń” wewnątrz pustaka zapewnia ścianie zewnętrznej odpowiednią nośność i izolację termiczną.

przegrody pustaka ceramicznego

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty