Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Jak prawidłowo wykonać narożnik ściany zewnętrznej bez ryzyka straty ciepła?

Narożniki w ścianie np. z pustaka ceramicznego o szerokości 25 cm najlepiej wykonać przy pomocy systemowych pustaków uzupełniających np.Porotherm. Przegrody wewnątrz pustaków ceramicznych zapewniają dobre parametry termoizolacyjne, jednak utrudniają precyzyjne wykonanie narożników, gdyż po docięciu powierzchnia pustaka ceramicznego nie jest gładka.

Cięcie pustaka ceramicznego jest jednak konieczne dla prawidłowego przewiązania muru w kolejnych warstwach. Rozwiązaniem może być stosowanie specjalnych elementów uzupełniających, które dostarczają producenci pustaków ceramicznych. Po odpowiednim docięciu pustaków w narożu ściany na każdej warstwie rozpoczynamy murowania w innym kierunku.

Po zakończeniu prac murarskich należy wykonać ocieplenie budynku. Wówczas ściany docieplane są warstwą izolacji termicznej w postaci styropianu lub wełny mineralnej, która zabezpiecza również narożniki domu przed utratą ciepła. Funkcję izolacyjności termicznej przegrody w tym przypadku pełni materiał dociepleniowy.

   

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty