Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Szybki remont ścian z ubytkami w tynku. Jak to zrobić?

Starą ścianę z ubytkami w tynku można w bardzo szybki sposób wyremontować przy użyciu ogólnodostępnych na rynku zapraw tynkarskich czy mas szpachlowych. Jednak przed przystąpieniem do prac związanych z uzupełnianiem ubytków w tynku, należy przeprowadzić inwentaryzację stanu starej ściany.

tynki

Wszystkie luźne, osypujące się elementy należy bezwzględnie usunąć, a ich stan w prosty sposób można sprawdzić opukując ścianę w poszukiwaniu głuchych dźwięków. Jeżeli stan starej wyprawy tynkarskiej będzie zadawalający, należy sprawdzić czy ostatnie powłoki malarskiedadzą się łatwo usunąć, czy też nie. Łatwo odchodzące powłoki malarskie należy usunąć, ponieważ ich pozostawienie może spowodować odspojenie gładzi gipsowej.

Tak przygotowaną powierzchnię malujemy gruntem, w celu związania wszystkich wolnych frakcji, odczyszczenia powierzchni oraz wyrównania chłonności podłoża. Następnie uzupełniamy większe nierówności cementową masą szpachlową, przecieramy i czekamy do wyschnięcia. Na koniec, na całej powierzchni kładziemy gładź gipsową w postaci gotowej już masy lub masy do rozrobienia z worka.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty