Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Jakie schody strychowe wybrać?

Strych to miejsce na poddaszu, gdzie przechowujemy przedmioty, z których korzystamy bardzo rzadko. W związku z tym strych nie wymaga schodów, które będą w użytku na co dzień. Dlatego montaż schodów strychowych jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala nam na zaoszczędzeniu przestrzeni w domu.

schody strychowe

Każde schody strychowe składają się ze skrzyni z klapą, która połączona jest z otworem stropowym, gdzie umiejscowione są schody. Na co dzień w suficie widoczna jest jedynie klapa, a w razie konieczności można szybko dostać się na strych. Wystarczy pociągnąć klapę przy pomocy drążka zakończonego hakiem, aby rozwinąć mechanizm wyposażony w schodki lub drabinkę. Oprócz modeli obsługiwanych ręcznie, na rynku są dostępne też schody strychowe sterowane elektrycznie.

Jak wybrać schody strychowe

Istotną sprawą w przypadku doboru schodów strychowych, jest termoizolacyjność klapy oraz stopień jej wykończenia. Szczegółowy dobór klap powinien odpowiadać warunkom, w których klapa będzie zamocowana oraz jak często będzie użytkowana. Jeśli różnica temperatur między poddaszem a resztą domu jest niewielka, to w zupełności wystarczą schody strychowe z klapą nieocieploną.

Na rynku dostępne są schody strychowe wykonane z drewna oraz schody metalowe. Klapy natomiast można spotkać jako „surowe” czyli nie izolowane oraz nie wykończone lub dobrze izolowane z wykończoną powierzchnią i wymalowane.

Najczęściej wybierane schody strychowe to schody wykonane z drewna, które wyglądają estetycznie i są stosunkowo tanie. Jeśli decydujemy się na wysuwaną drabinkę, zdecydowanie lepszym materiałem będzie metal. Jest nie tylko odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i obciążenie, ale również nie wymaga impregnacji i konserwacji.

Rodzaje schodów strychowych

Wyróżniamy kilka rodzajów schodów strychowych ze względu na ich sposób rozkładania.

  • schody składane,
  • schody rozsuwane,
  • schody nożycowe.

Doboru schodów strychowych można dokonać w hurtowniach budowlanych. Tam sprzedawca na podstawie przedstawianych informacji, pomoże w dobraniu odpowiedniego modelu.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty