Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Zaprawa montażowa – niedościgniona szybkość wiązania

Szybkowiążąca mieszanka w postaci zaprawy montażowej przeznaczona jest do osadzania rurek instalacyjnych, przewodów elektrycznych, puszek podtynkowych, jak również do montowania narożników, profili i listew tynkarskich.

baumit

Montaż profili narożnikowych, listew tynkarskich czy też elementów instalacji elektrycznej wymaga przede wszystkim dużej wytrzymałości. Mocowanie gipsem lub mechaniczne np. gwoździami nie zawsze spełnia wymagania precyzji łączenia poszczególnych komponentów, a równocześnie może powodować dodatkowe problemy z późniejszym pękaniem tynków lub korozją mocowanych w ten sposób elementów. Dlatego też profesjonalni tynkarze, instalatorzy czy pracownicy branży budowlanej chętnie sięgają po specjalne zaprawy montażowe.

Jedną z nich jest zaprawa montażowa Baumit SpeedFix. Jest gotową, suchą zaprawą mineralną przeznaczoną do osadzania ochronnych profili narożnikowych i cokołowych, a także listew oraz prowadnic tynkarskich czy też profili dylatacyjnych. Baumit SpeedFix idealnie nadaje się również do mocowania rur i przewodów elektro-instalacyjnych, puszek rozdzielczych. Można ją stosować we wnętrzach oraz na ścianach zewnętrznych, na betonie, tynkach wapiennych i cementowo-wapiennych. Zaprawa montażowa, dzięki krótkiemu czasowi wiązania – 30 minut – oraz zdolności do szybkiego osiągania stabilności, powoduje, że zamocowane profile narożnikowe czy listwy tynkarskie mogą służyć, jako prowadnice do wygładzania tynku. Tą szybkowiążącą zaprawę można nakładać na podłoże, które jest trwałe, nośne, suche i czyste, a także odkurzone i oczyszczone z resztek oleju szalunkowego, powłok malarskich oraz wykwitów. Zaprawę Baumit SpeedFix wystarczy wsypać do czystej wody, w proporcji 1 worek na ok. 6 litrów, wymieszać dokładnie mieszarką elektryczną na wolnych obrotach. Następnie pozostawić masę na ok. 3 minuty i ponownie krótko przemieszać. Co ważne, do gotowej mieszanki nie należy dodawać żadnych innych składników poza wodą.

Zaprawę montażową Baumit SpeedFix należy nakładać punktowo, grubość warstwy uzależniona jest od potrzeby i rodzaju montowanych elementów. Odstęp między plackami zaprawy powinien być uzależniony od stabilności prowadnicy tynkarskiej. Po nałożeniu masy należy docisnąć prowadnicę i wygładzić wypływający nadmiar zaprawy. W czasie nakładania oraz podczas procesu wiązania temperatura powietrza, obrabianego materiału i podłoża nie powinna być niższa niż +5°C.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty