Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Kołki rozporowe Timber Uno – nowatorskie rozwiązanie marki Rawlplug

Marka Rawlplug, znana z wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie kołka rozporowego, kontynuuje swoje tradycje, opracowując kolejne innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest kołek rozporowy Timber Uno, ekologiczna wersja najpopularniejszego produktu marki. Dowiedz się więcej o możliwościach tego nowatorskiego kołka, który w 70% składa się z drewna!

kołek rozporowy rawlplug

Początki sukcesu Rawlplug

Kołki rozporowe odegrały kluczową rolę w historii firmy Rawlplug, która sięga ponad 100 lat wstecz. Flagowy produkt marki Rawlplug, uniwersalny kołek rozporowy UNO do zakotwień w różnych podłożach, pozostaje nadal najczęściej wybieranym mocowaniem tej marki. Jego sukces tkwi w prostocie konstrukcji, która jednocześnie jest niezwykle innowacyjna i precyzyjna w detalu. Ale czy warto zmieniać coś w produkcie doskonałym? Okazuje się, że tak. Rawlplug, widząc nowe potrzeby branży i wymagania współczesnego świata, postanowił połączyć sprawdzone rozwiązania UNO z nieszablonową technologią. Tak powstał Timber Uno – pierwszy na świecie kołek rozporowy opracowany z wykorzystaniem ekologicznych komponentów.

Potwierdzenie jakości Rawlplug- Certyfikat PEFC

Innowacyjność to jedna z najważniejszych cech marki Rawlplug, dlatego też nie dziwi nas fakt, że firma poszukuje rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na środowisko. Kołek rozporowy Timber Uno składa się w 70% z drewna, co przekłada się na ograniczenie wydobycia surowców ropopochodnych, które standardowo są wykorzystywane do produkcji tradycyjnych kołków. Timber Uno doskonale wpisuje się także w nurty ekologicznego budownictwa, które staje się coraz bardziej popularne w Europie.

Jako potwierdzenie jakości kołka Timber Uno pod kątem ekologii, otrzymał on certyfikat PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes – Program Uznania Systemów Certyfikacji Lasów). Pojawienie się logo PEFC na opakowaniach produktu marki Rawlplug mówi samo za siebie. Timber Uno to produkt wykonany z surowców leśnych, pochodzących z legalnych i zrównoważonych źródeł. Podczas wszystkich etapów produkcji, od pozyskania drewna do pojawienia się gotowego produktu na sklepowych półkach, spełnione zostały najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa.

Co zyskujemy wybierając kołki rozporowe Rawlplug Timber Uno?

W branży budowlanej kluczowymi słowami są wytrzymałość, bezpieczeństwo, pewność i niezawodność. Standardowe rozwiązania montażowe często wymagają spełnienia wielu warunków, od rodzaju podłoża, przez odpowiednie przygotowanie otworu, aż po zgodne z normami aplikacje. Kołki UNO i Timber Uno są jednymi z niewielu rozwiązań na rynku, które mogą być zamontowane nie tylko w każdym typie podłoża (cegła ceramiczna i silikatowa pełna, pustaki ceramiczne, cegła silikatowa drążona, płyta gipsowo-kartonowa, a także niezbrojony i zbrojony beton), ale także w otworach odległych od ideału – w wyeksploatowanych, nieregularnych lub nieprawidłowo wykonanych.

Typowe zastosowania tych kołków obejmują montaż półek ściennych, szafek, karniszy, sufitów podwieszanych, grzejników, instalacji elektrycznych, oświetlenia czy elementów wyposażenia łazienek. Warto obejrzeć kanał YouTube, na którym prezentowane jest działanie kołków Timber Uno w różnych podłożach.

Kołki rozporowe Timber Uno to:

 • Unikalne rozwiązanie konstrukcyjne, które pozwala na montaż w starych i zniszczonych otworach.
 • Wyższą nośność dzięki dodatkowi drewna.
 • Kołnierz, który zapobiega ślizganiu się kołka w otworze.
 • Geometrię, która gwarantuje maksymalny rozpór i przyczepność do podłoża – dzięki temu Timber Uno może być montowany we wszystkich rodzajach podłoża i we wszystkich aplikacjach.
 • Skrzydełka antyrotacyjne, które uniemożliwiają obracanie się kołka w otworze podczas montażu.
 • Dwie symetryczne połowy kołka i dwukierunkowy rozpór, które umożliwiają osiągnięcie dużej siły.
 • Innowacyjna, bezpieczna dla środowiska mieszanka, z której wykonano kołek.

Tak wyjątkowy produkt wymagał także równie innowacyjnego opakowania – dlatego Rawlplug stworzył Timber Uno Clip, opakowanie w formie zawieszki, które również składa się w 70% z drewna oraz całkowicie biodegradowalne opakowania B-PACK, które można wyrzucić do kosza na bioodpady lub do kompostownika.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

  Zobacz także

  Budinpol

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty