Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Nowoczesna stodoła – pomysł na dom

Proces jakim jest zbudowanie wymarzonego domu, zaczyna się dużo wcześniej niż mogłoby się wydawać. Wpływ na finalny efekt tego, jak będzie wyglądało nasze miejsce na ziemi, ma synteza naszych dotychczasowych doświadczeń mieszkaniowych. To, czy wychowywaliśmy się w mieście, czy też na wsi, w domu jedno lub wielorodzinnym, czy też w mieszkaniu – właśnie suma naszych przeżyć wpływa na to, jaki kształt przyjmie nasze wyobrażenie wymarzonego domu i od tego zaczyna się cały proces tworzenia projektu i wizualizacji miejsc, w którym chcemy prowadzić życie.

nowoczesna stodoła budinpol

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Obecnie można zaobserwować dwie dominujące tendencje w budownictwie, które po krótce można określić jako przestrzeń i minimalizm. Odchodzimy od stylu dworkowego, który jeszcze nie tak dawno dominował i był najczęściej wybierany przez inwestorów. Teraz trendy ukierunkowały się na prostotę i minimalizm, zarówno w odniesieniu do brył jak i do barwi. Kolorystyka elewacji to teraz najczęściej połączenie bieli, szarości i czerni z dodatkami w postaci kamiennych lub drewnianych elementów elewacyjnych.

Pragnienie przestrzeni, w połączeniu z trendem do minimalistycznych i nowoczesnych rozwiązań w budownictwie zaowocowało ogromną popularnością projektów w stylu nowoczesnej stodoły. Takie domy charakteryzują się podłużną formą i dwuspadowym bezokapowym dachem oraz brakiem jakichkolwiek elementów ozdobnych mogących zaburzyć czystość formy. Są kwintesencją tego co obecnie rozumiemy po przez nowoczesny i minimalistyczny styl w budownictwie.

Rynny dla domu bez okapu

Domy w stylu stodoły pozbawione są długich okapów lub ich w ogóle nie posiadają, co stawia przed inwestorem wyzwanie znalezienia najlepszego systemu odprowadzania wody, który zapewni bezpieczeństwo przed wilgocią całemu budynkowi. Konstrukcja dachu wymaga od projektantów zastosowania przemyślanych rozwiązań odprowadzenia opadów atmosferycznych, a sam styl budynku zastosowania estetycznie spójnych systemów rynnowych. Produktem dedykowanym do zastosowania przy takich konstrukcjach dachów są rynny z systemu BEZOKAPOWY firmy Galeco. Cechą wyróżniającą to rozwiązanie jest kwadratowy kształt rynny i rury spustowej, które mogą zostać ukryte w elewacji, co pozwala na zachowanie spójności bryły obiektu.

nowoczesna stodoła

Zaletą domów w stylu stodoła jest to, że sprawdzą się w wielu miejscach. Zdecydowanie najlepiej prezentują się na terenach wiejskich lub podmiejskich, gdzie otaczająca je przestrzeń pozwala w pełni wyeksponować prostotę ich bryły. Zapewnienie naturalnego otoczenia pozwala również całkowicie wykorzystać inne atuty takiego domu, czyli duże powierzchnie przeszkleń, które są typowe dla tego budownictwa. Nie mniej jednak, fakt iż nowoczesne stodoły są budowane na planie prostokąta, umożliwia umieszczenie takiego domu również na wąskiej działce, wśród ścisłej zabudowy miejskiej, co także jest stosowanym z powodzeniem rozwiązaniem.

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły przyciągają nie tylko osoby ceniące poczucie nieskrępowania i przestrzeni. Pokochają je również minimaliści i osoby ceniące sobie aspekty ekologiczne. Domy te w swych wnętrzach potrafią zaoferować zarówno duże otwarte przestrzenie, jak i przytulne, dające poczucie prywatności sypialnie. Łączą w sobie funkcjonalną prostotę z technologią, nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i atrakcyjną stylistyką, co sprawia że coraz częściej takie inwestycje wpisują się w otaczający nas krajobraz.

Sprawdź, na czym polega konserwacja rynien.

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty