Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Rawlplug wprowadza do sprzedaży swoje testery oraz uruchamia ich serwis i kalibrację manometrów

Kluczowym czynnikiem sukcesu na budowie jest bezpieczeństwo. Osiąga się je m.in. dzięki sprawdzonym produktom wysokiej jakości i wdrażaniu odpowiednich technologii. Rawlplug kompleksowo zabezpieczając swoich Klientów zapewnia im też bezpośrednią Pomoc Techniczną na Budowie, w tym Testy na budowie. Dowiedzmy się na czym polegają.

testery Rawlplug

Chcąc zabezpieczyć klientów na każdym etapie współpracy, Rawlplug opracował i wdrożył procedurę przeprowadzania przez inżynierów testów na budowie. Wchodzą one w zakres rozbudowanej pomocy technicznej przeprowadzanej dla konkretnych rozwiązań w miejscu realizacji danej inwestycji, we wszystkich krajach, w których firma ma własne oddziały. Dzięki temu klienci mogą nieodpłatnie korzystać z personalizowanych opcji wsparcia nie tylko na odległość.

Testy na budowie – na czym polegają?

Inżynierowie firmy przeprowadzają wytrzymałościowe testy swoich produktów w miejscu i warunkach ich rzeczywistego użycia. W trakcie wykonuje się badanie nośności podłoża. To ważne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze starym bądź nietypowym podłożem, które uznamy za niepewne. Dlatego zlecenie testów będzie dobrym pomysłem podczas remontów i renowacji wiekowych budynków. W trakcie testów zostanie sprawdzona możliwość kotwienia i jego nośności, co przekłada się na bezpieczeństwo eksploatacji obiektu. Wszystkie czynności wchodzące w zakres testów odbywają się na podstawie wytycznych określonych przez Inżyniera Konstruktora lub Inżyniera Robót Budowlanych dla potrzeb konkretnego projektu.

Jak wygląda przeprowadzenie testu na budowie?

W ofercie Rawlplug znajdują się trzy sprawdzone testery, od lat z powodzeniem służące specjalistom podczas testów na budowie:

  • R-TK-D2000-025 (25 kN)
  • R-TK-D2050-050 (50 kN)
  • R-TK-H2008-145 (145 kN)

Dają możliwość pomiaru nośności kotew, zamocowań i elementów złącznych. Konstrukcja testerów i możliwość regulacji gwarantują poprawny montaż i precyzyjny pomiar. Do tego wszystkie dysponują manometrem cyfrowym oraz akcesoriami i adapterami.

W ramach proponowanej usługi, przeprowadzane są dwa rodzaje testów. Pierwszy z nich polega na weryfikacji jakości montażu. W trakcie sprawdza się czy kotwa została odpowiednio zamontowana w miejscu docelowym.

Drugi test ma sprawdzić dopuszczalną nośność w podłożach, które nie posiadają Europejskiej Oceny Technicznej (ETA). Tutaj w pierwszej kolejności odbywa się montaż kotwy testowej. Dopiero, gdy połączenie uzyska ocenę nośności, można rozpocząć proces projektowania, doboru łącznika i wreszcie użycia go w przetestowanym podłożu.

Istotnym udogodnieniem będzie wielofunkcyjna aplikacja, która pozwoli rejestrować testy oraz wysyłać je wraz z kompletem wyników, rekomendacji i obliczeń do inżynierów. Ci, na podstawie otrzymanych materiałów, będą mogli wesprzeć klienta w doborze produktów.

Usługa serwisowa testerów i kalibracja manometrów

We wrocławskiej siedzibie firmy Rawlplug w 2023 roku ruszył autoryzowany serwis testerów obciążeń wraz z usługą kalibracji manometrów. Serwis Narzędzi przygotowywał się do przyjmowania nowego typu zleceń od dawna, m.in. gromadząc odpowiedni zapas części zamiennych oraz tworząc specjalne stanowisko do kalibracji manometrów i naprawy testerów. Pracownicy zakończyli wymagane szkolenie przeprowadzone przez Andrew Middletona, key account managera z Hydrajaws. Serwis otrzymał oficjalną certyfikację i został serwisem partnerskim Hydrajaws w Polsce.

Specjaliści serwisują zarówno testery marki Rawlplug jak i produkty pochodzące bezpośrednio od brytyjskiej firmy Hydrajaws Limited. Serwis oferuje też usługę kalibracji manometrów, a Klient po pozytywnej weryfikacji sprzętu, otrzymuje certyfikat kalibracji potwierdzający sprawność manometru, ważny 12 miesięcy. Należy przy tym pamiętać o wysłaniu manometru do ponownej kalibracji i certyfikacji przed upływem wskazanego okresu.

Dzięki nowym usługom polscy użytkownicy testerów i akcesoriów do nich, nie muszą wysyłać urządzeń do Wielkiej Brytanii i tym samym otrzymują wsparcie znacznie szybciej. Mogą też zaopatrzyć się w niezbędne części zamienne bezpośrednio u polskiego producenta.

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty