Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Zamiast wylewki suchy jastrych – Duraline podłoga od Rigips

Suchy jastrych to innowacyjne rozwiązanie służące do wyrównania podłoża przed położeniem wykończenia podłogowego, stanowiące alternatywę dla tradycyjnych wylewek wykonywanych na mokro. Praca z suchym jastrychem jest wyjątkowo efektywna i przynosi wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Podkłady z suchego jastrychu wykonuje się z zastosowaniem płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, cementowych, OSB i MFP. Stosowanie ich znacząco skraca czas potrzebny do wykończenia podłóg czy stropów. Nie musisz czekać, aż wyschną, co stanowi ogromny atut, szczególnie gdy terminy Cię gonią, albo po prostu chcesz mieć remont jak najszybciej za sobą.

Podkłady z suchego jastrychu układa się na płycie betonowej, podłodze na gruncie i na stropie. Suchy jastrych jest lekki, idealnie nadaje się do stosowania w budownictwie drewnianym i szkieletowym oraz w remontach starych domów, szczególnie tam, gdzie nie można obciążać stropów lub wprowadzać wilgoci do budynku. Na suchym jastrychu już następnego dnia można układać parkiet, co czyni to rozwiązanie głównie dla tych, którym bardzo zależy na szybkiej budowie.

Jedną z zalet suchego jastrychu jest jego niewielki ciężar. Rozwiązanie takie idealnie sprawdzi się przy remontach obiektów, których konstrukcji nie można za bardzo dociążać. Pozwoli ono również na łatwe wyrównanie powierzchni starych, krzywych stropów dzięki zastosowaniu podkładu z keramzytu podsypkowego. Prostota montażu zapewnia wygodną pracę, przyspiesza wykonanie jastrychu oraz minimalizuje ewentualne błędy wykonawcze. Rozwiązanie zabezpiecza strop przed działaniem ognia od góry, zapewniając bezpieczeństwo pożarowe.

Skuteczne tłumienie dźwięków uderzeniowych pozwala podnieść komfort akustyczny w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne przy pracach rewitalizacyjnych oraz w obiektach o lekkiej konstrukcji nośnej, na przykład w budownictwie drewnianym.

Układanie płyt gipsowych jest proste. Potrzebne są dwie warstwy z przesunięciem względem siebie, aby spoiny się nie nakładały. Ewentualne nierówności podłoża niweluje się przy pomocy szpachlowania. Wyrównanie jest istotne, żeby podkład równo przylegał i nie uległ uszkodzeniu.

Płyty gipsowo-włóknowe układa się w jednej warstwie i skręca wkrętami lub łączy klamrami systemowymi.

Płyty cementowe łączy się klejem i wkrętami – specjaliści polecają je do pomieszczeń mokrych.

Podkład podłogowy z suchego jastrychu można stosować pod wykończenia parkietem, panelami, płytkami ceramicznymi czy wykładziną dywanową lub PVC. Większość rodzajów jastrychu nie nadaje się do pomieszczeń, w których często jest mokro lub panuje podwyższona wilgotność, jak pralnie, suszarnie, garaże i piwnice. Po zabezpieczeniu folią w płynie stosuje się go w łazienkach i kuchniach, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem.

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty