Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Krasnal w hurtowni Budinpol

Krasnale to już nieodłączny symbol Wrocławia, który można spotkać na ulicach miasta w postaci finezyjnych figurek. Według legend krasnale miały pomagać mieszkańcom miasta w przepędzeniu złośliwego chochlika, który wyrządzał wiele szkód w mieście. Po przepędzeniu szkodnika z miasta, wrocławianie w dowód wdzięczności zaczęli stawiać figurki krasnali na ulicach swojego miasta. Krasnale stały się więc symbolem Wrocławia, a także symbolem niesionej pomocy i rozwiązywaniu problemów.

hurtownia budowlana Budinpol ul. Traktatowa

Dlatego też w naszej hurtowni budowlanej pojawił się krasnal, ale nie byle jaki, bo przewodnik i opiekun budujących.

Nie tylko dzieci lubią bajki. Jesteśmy poważną firmą, z wieloletnią tradycją, jednak uważamy, że w każdym z nas mieszka, a przynajmniej powinno mieszkać dziecko. Z racji tego, mrugamy do Państwa porozumiewawczo – raz prawym, raz lewym okiem i … przedstawiamy przesympatycznego stworka o imieniu Budinpolek.

Budinpolek mieszka przy ulicy Traktatowej 1, przy jednym z naszych oddziałów. Nie mieszka, jak to dawniej było pod muchomorkiem. Wybrał drzwi główne. Gdy gasną światła i zapada ciemność podobno spotkać go można, gdy dzielnie ciągnie za sobą cegłę poprzez wyboje ulicy Traktatowej. Słyszeliśmy także, że odwiedza domy i budowy naszych klientów i przynosi im krasnale szczęście. Czasem także, gdy nasi klienci nie mogą się zdecydować na konkretny produkt, daje im delikatnego pstryczka w ucho i natychmiast podejmują właściwą decyzję. Bo Budinpolek to także specjalista ds. materiałów budowlanych i dobry duch każdej budowy.

Odwiedzając nas, nie zapomnijcie dotknąć jego czapeczki. To podobno przynosi szczęście!

Więcej informacji o wrocławskich krasnalach na stronie www.krasnale.pl

 

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty