Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Efekt cegły na elewacji? Sprawdź nowe szablony tynkarskie KABE.

Cegła to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, który doceniany jest za wytrzymałość oraz powszechną dostępność. Wykorzystywana jest zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, do osiągnięcia niepowtarzalnego efektu dekoracyjnego. W ostatnich latach cegły bardzo zyskały na popularności, dlatego klienci stosują je zarówno na elewacji, jak i do dekoracji wnętrz. Niejednokrotnie jednak wykonanie ceglanej ściany jest czasochłonne i wymaga nie lada precyzji, co również pociąga za sobą koszty. Dlatego też firma KABE wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła do oferty szablony tynkarskie o kształcie cegły!

efekt cegły kabe

Jak działa szablon tynkarski?

Szablony tynkarskie zostały opracowane do stosowania wraz z tynkami cienkowarstwowymi masami strukturalnymi oraz farbami. Są wykonane ze specjalnie uszlachetnionego papieru celulozowego odpornego na wilgoć, o odpowiedniej sztywności i wytrzymałości na rozerwanie. Pokryte są jednostronnie klejem oraz zrywką silikonową. Po oderwaniu zrywki szablon nakleja się na podłoże przeznaczone do aplikacji wybranego produktu.

Jednym z najchętniej wybieranych szablonów tynkarskich są szablony z efektem cegły KABE, które można zastosować wewnątrz oraz na elewacji w systemie ociepleń.

Do wykonania takiego efektu potrzebujemy:

  1. Szablon
  2. Preparat gruntujący
  3. Tynk modelowany

Produkty opcjonalne;

  1. Farba
  2. Lazur Z/W

Kolorystyka takiego efektu jest praktycznie dowolna, ogranicza nas tylko wzornik. Grubość efektu cegły może uzależnić w zależności od potrzeb – grubość od 1 mm do 5mm.

efekt cegły kabe

Efekt cegły krok po kroku

Krok 1 – Ścianę gruntujemy odpowiednim preparatem gruntującym, który może być podbarwiony w wymagany kolor fugi.

Krok 2 – Przyklejamy gotowy szablon.

Krok 3 – Na przyklejony szablon nanosimy tynk modelowany. Po lekkim doschnięciu naniesionego tynku możemy wymodelować efekt wizualny cegiełki.

Krok 4 – Po doschnięciu (ale niecałkowitym wyschnięciu) tynku zrywamy szablon.

Nowe szablony tynkarskie z efektem cegły

W związku z rosnącą popularnością efektu cegły przy użyciu mas tynkarskich KABE, producent wprowadził właśnie do sprzedaży cztery nowe samoprzylepne szablony tynkarskie do efektu cegły oraz nowy szablon do efektu kamienia. Wszystkie nowości można zobaczyć i zakupić w naszej hurtowni budowlanej we Wrocławiu, Kłodzku i Psarach.

Szablony tynkarskie KABE stosowane są najczęściej do wykonywania efektów dekoracyjnych przy zastosowaniu modelowanych mas tynkarskich ARMASIL T, NOVALIT T, PERMURO oraz mozaikowych natryskowych mas tynkarskich MOZAIKER AKORD COLORATO.

Zestawienie nowych szablonów tynkarskich:

Indeks Nazwa Wymiary szablonu Wymiar cegły Powierzchnia szablonu
H8S0DA01 Szablon tynkarski CEGŁA STANDARD 0,93 m2 90 cm x 103,5 cm 6,5 cm x 25 cm 0,93 m2
H8S0DB01 Szablon tynkarski STARA CEGŁA 1,08 m2 93,5 cm x 115 cm 6,5 – 7 cm x 27,5 -28 cm 1,08 m2
H8S0DC01 Szablon tynkarski KAMIEŃ NATURALNY 1 m2 100 cm x 100 cm 1 m2
H8S0DD01 Szablon tynkarski CEGŁA BOSTOŃSKA 1,07m2 91 cm x 117 cm mała – 12 cm x 6,5 cm
duża – 25 cm x 6,5 cm
1,07 m2
H8S0DE01 Szablon tynkarski MUR POLSKI 0,94 m2 90 cm x 104 cm mała – 12 cm x 6,5 cm;
duża – 24,5 cm x 6,5 cm
0,94 m2

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty