Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Czy warto stosować płotki przeciwśniegowe w domach jednorodzinnych?

Płotki przeciwśniegowe, śniegołapy, belki przeciwśniegowe czy stopery śnieżne to akcesoria dachowe, które warto montować na dachu, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czy użytkowników budynków.

płotki przeciwsniegowe IVT

W związku ze zmianami klimatycznymi czasami trudno przewidzieć, czy zima będzie „ciepła” i bezśnieżna czy też będzie panować ujemna temperatura z dużymi opadami śniegu. Ponieważ coraz częściej zdarza się, że opady śniegu w Polsce występują rzadko w dużych ilościach, inwestorzy budujący dom uznają, że nie ma potrzeby montażu ochrony przeciwśnieżnej na dachu. Należy jednak pamiętać, że dom budujemy na lata, a warunki klimatyczne w dłuższej perspektywie mogą się zmienić.

Ponadto już teraz zdarza się, że jeżeli opady śniegu występują rzadko, mogą być bardzo intensywne, co powoduje, że na dachach zalega spora ilość śniegu i lodu. Niekontrolowane osuwanie się śniegu z połaci dachowej spowodować szkody na zdrowiu i mieniu w szczególności przy wejściach do domu, do klatek schodowych, traktach komunikacyjnych w obrębie budynku, a także przy wjazdach do garaży oraz pod balkonami i tarasami.

Częściowe zatrzymanie się śniegu na elementach ochrony przeciwśniegowej, czyli na płotkach przeciwśniegowych, stoperach śnieżnych czy belkach przeciwśniegowych spowoduje stopniowe i niewielkie osuwanie się mas śnieżnych. Należy pamiętać, aby system przeciwśnieżny mocować na wysokości murłaty, ponieważ znaczny ciężar śniegu zatrzymany przez ochronę przeciwśniegową zostanie przeniesiony przez elementy konstrukcyjne na ścianę.

 

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty