Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Zmiana nazewnictwa dachówek ceramicznych Tondach – co warto wiedzieć?

Tondach jest znanym i cenionym producentem dachówek ceramicznych, produkującym zarówno klasyczne, jak i ultranowoczesne dachówki spełniające najwyższe normy jakości, odporne na starzenie, a także wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i zapewniające szczelność porycia dachowego. W ostatnim czasie Tondach zdecydował się na ujednolicenie nazewnictwa wszystkich dachówek w ramach całego koncernu. 

dachówki Tondach

Dachówki TONDACH – które dachówki zmieniają nazwy?

Do tej pory w hurtowni Budinpol mogli Państwo zakupić dachówki Tondach w bardzo szerokiej gamie kształtów i kolorów. Obecnie producent zdecydował się na zmiany nazw, aby ujednolicić je dla całego koncernu, my zaś poniżej prezentujemy nowe nazewnictwo, aby ułatwić zakup i dobór dachówek Tondach w naszej hurtowni budowlanej:

  • dachówka Stodo 12 zmienia nazwę na Condition 12,
  • dachówka Figaro 11 zmienia nazwę na Planoton 11,
  • dachówka Figaro Deluxe 14 zmienia nazwę na Planoton 14,
  • dachówka Hranice 11 zmienia nazwę na Renoton 11,
  • dachówka Holenderka 11 zmienia nazwę na Sensation 11,
  • dachówka Falcówka 11 zmienia nazwe na Tradition 11,
  • dachówka Marsylka 12 zmienia nazwę na Tradition 12.

Tondach nowe nazewnictwo dachówek

Jeżeli chodzi o wyżej wymienione dachówki ceramiczne to również warto wiedzieć, że Sensation 11 jest to dachówka przesuwna zakładkowa, która posiada system zamków w części górnej i bocznej, a w związku z tym lepiej chroni dach przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Ten model dachówki występuje w kolorze naturalnym, ale można zdecydować się też na dachówkę angobowaną lub glazurowaną. Jeżeli chodzi o angobowaną, chroniącą przed zanieczyszczeniami, do wyboru jest czerwona, brązowa i kolor grafenu. Z kolei najbardziej odporna na zanieczyszczenia dachówka glazurowana Sensation 11 dostępna jest w czerwonym, brązowym i czarnym kolorze.

Dachówki Planoton to nowoczesne, płaskie dachówki ceramiczną, która pozwalają uzyskać unikalny wygląd połaci dachowej.

Innym, popularnym modelem, który jest chętnie wybierany przez klientów hurtowni budowlanej Budinpol jest także Marsylka, teraz dostępna pod nazwą Tradition 12. Jest to dachówka z charakterystycznym podwójnym i głębokim żłobieniem, które gwarantuje odporność dachówki na czynniki atmosferyczne takie jak ulewne deszcze. Występuje w wersji naturalnej, angobowanej i glazurowanej.

Dlaczego warto zdecydować się na dachówki ceramiczne Tondach?

Wybór dachówek ceramicznych Tondach w hurtowni budowlanej Budinpol to gwarancja trwałości i jakości, a także szeroki wybór modeli i fachowe doradztwo ekspertów naszej firmy.

Ponadto warto wiedzieć, że żywotność dachówek ceramicznych oceniana jest na przynajmniej 80 lat. Są to dachówki przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż wykonane są z naturalnego materiału, tradycyjną metodą wypalania. Jednocześnie w procesie produkcji stosowane są najwyższe technologie, które zapobiegają osiadaniu zanieczyszczeń. Z kolei budowa dachówek gwarantuje efektywne odprowadzanie wody nawet przy największych ulewach.

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty