Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Zmiana kolorystyki Baumit Life

Informujemy, że od 1 marca 2023 zostały wprowadzone zmiany w kolorystyce Baumit Life. Warto poznać szczegóły dotyczące tych zmian, które zostaną uwzględnione w nowym katalogu Baumit na 2023 r. Z pewnością te informacje będą pomocne przy dokonywaniu zamówień produktów w hurtowni Budinpol w przypadku bieżących i przyszłych inwestycji.

kolorystyka Baumit

Baumit Life uzupełnia swoją kolorystykę

Baumit jest cenionym producentem tynków i farb elewacyjnych. W ramach nowego katalogu Baumit Life 2023 wprowadza aż 180 nowych odcieni kolorystycznych. Wśród nich jest 20 serii kolorów z 9 odcieniami w każdej z serii. Warto wiedzieć, że nowe serie są wplecione pomiędzy do tej pory istniejące, a ich numery zaczynają się od 1251-1259 i kończą na 1441-1449.

Zmiany dotyczące ciemnych tynków i farb elewacyjnych Baumit

Warto też wiedzieć o ważnych zmianach dotyczących receptury barwienia tynków i farb Baumit. Dotyczy to produktów takich jak: SilikonTop/Color, SilikatTop/Color, GranoporTop/Color, CreativTop, StellaporTop. W przypadku tych serii produktów pigment D-803 zostaje zastąpiony przez pigment D-802.

Tu ważna informacja dla inwestorów, którzy są w trakcie wykonywania tynków i wykańczania elewacji. Otóż kolory tych produktów oparte będą na starym pigmencie D-803, czyli starej recepturze, do końca lutego 2023. Należy uwzględnić ten fakt przy składaniu zamówień na wyżej wymienione produkty dla rozpoczętych realizacji. Kolory, które będą oparte na nowym pigmencie to 50 kolorów, które oznaczone są w katalogu Baumit na stronach 8-10 symbolem ◩. Ciemne kolory o HBW<20 (oznaczone kwadratem z przekątną bez wypełnienia) będzie można stosować w systemach ociepleń ETICS w następujących farbach i tynkach wyposażonych w technologię Cool Pigment i spełniających wymóg TSR ≥25:  Baumit PuraTop i PuraColor; Baumit StarTop i StarColor, Baumit CrystalTop ( w kolorach zakończonych cyfrą 3-9). Należy też wiedzieć, że jeżeli wybierze się tynki lub farby Pura, Star lub Crystal, to można korzystać ze wszystkich kolorów z wzornika Baumit w systemach dociepleń ETICS bez konieczności stosowania pogrubionej warstwy zbrojącej czy ograniczeń powierzchni.

Jednocześnie zachęcamy do sięgnięcia po bogatą ofertę tynków i farb Baumit w korzystnej cenie w hurtowni budowlanej Budinpol. To gwarancja najwyższej jakości wykonania.

kolorystyka Baumit

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty