Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Certyfikat „Złoty Płatnik” dla hurtowni Budinpol

Hurtownie budowlane Budinpol biorą udział w programie analiz należności organizowanym przez Euler Hermes i zostały wielokrotnie wyróżnione Certyfikatem „Złoty Płatnik”. Program Analiz Należności Euler Hermes wyłania rzetelnych partnerów biznesowych, uzyskujących w danym roku najwyższy unikalny Wskaźnik Moralności Płatniczej.

budinpol złoty płatnik

Hurtownia budowlana Budinpol została laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik, organizowanego przez Euler Hermes Collections, lidera w zarządzaniu należnościami. Złoty Płatnik to prestiżowe wyróżnienie za zachowanie najwyższych standardów dyscypliny płatniczej, które jest przyznawane firmom spełniającym jednocześnie wszystkie z następujących kryteriów:

  • PMI powyżej 80 punktów***,
  • Rating na poziomie powyżej CCC,
  • Brak aktywnych windykacji.

Jedynie 5% firm na polskim rynku spełnia ww. kryteria, co oznacza, że Certyfikat Złoty Płatnik to elitarne odznaczenie, świadczące o rzetelności firmy.

Jeśli spotkacie się Państwo z powyższymi, oznacza to, że Państwa kontrahent jest liderem, o najwyższym Wskaźniku Moralności Płatniczej. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie danych pochodzących z Programu Analiz Należności Euler Hermes Collections, w którym można znaleźć wiarygodne dane o aktualnej sytuacji kontrahentów, branży oraz rynku.

 

*** PMI (Wskaźnik Moralności Płatniczej) to dynamiczny wskaźnik stanowiący istotną wskazówkę przy podejmowaniu decyzji o udzielnie kredytu kupieckiego danemu kontrahentowi. Do wyliczenia tego wskaźnika brane są pod uwagę przesłane przez uczestników należności, liczba dni średniego opóźnienia w płatnościach oraz zdarzenia prawne dotyczące danego kontrahenta.

Wskaźnik Moralności Płatniczej może przyjmować wartość od 0 do 100, co oznacza:

80-100 Polecamy współpracę, rzetelny kontrahent, opóźnienia w regulowaniu zobowiązań praktycznie nie występują.
60–80 Polecamy współpracę, choć możliwe jest wystąpienie nieznacznych opóźnień w płatnościach (średnio do 20 dni po terminie płatności).
40–60 Monitoruj spływ należności, wystąpienie opóźnień w regulowaniu zobowiązań jest wysoce prawdopodobne (możliwe opóźnienia średnio do 40 dni po terminie płatności).
20–40 Monitoruj spływ należności, uzyskaj dodatkowe zabezpieczenia, podwyższone ryzyko utraty płynności przez tego kontrahenta (możliwe opóźnienia nawet średnio do 2 miesięcy po terminie płatności).
0–20 Wysokie ryzyko, sugerujemy stosowanie rozliczeń gotówkowych.
Brak informacji potrzebnej do wyliczenia PMI.

 

 

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty