Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Baumit ALL IN – mieszaj z workiem i gotowe!

Każdy, kto na co dzień pracuje z betonem wie, że przygotowanie zaprawy gotowej do użycia to czasochłonny i żmudny proces, który generuje dużo kurzu i odpadów do zutylizowania. Taki scenariusz do niedawna był standardem, jednak dziś mamy do wyboru nieporównanie łatwiejszą i wygodniejszą alternatywę – Baumit ALL IN Beton B25. Wszystko dzięki nowej technologii, która wprowadza prawdziwą rewolucję w obszarze suchych mieszanek betonowych.

 

Czym jest technologia Baumit ALL IN

To innowacyjne rozwiązanie w zakresie przygotowywania zaprawy betonowej – Baumit ALL IN Beton B25 to pierwsza na rynku sucha mieszanka betonowa, którą w całości, wraz z workiem, możemy umieścić w betoniarce z wodą lub pojemniku do mieszania zapraw. Dzięki nowatorskiej metodzie pakowania nie musimy wysypywać zawartości z worka, ponieważ opakowanie w krótkim czasie rozpuści się podczas mieszania z wodą, dodatkowo wzbogacając zaprawę o włókna celulozowe. Sam proces jest o wiele prostszy od standardowej metody, a dodatkowo nie generuje kurzu i odpadów.

Szybciej, wygodniej i taniej

Czas to pieniądz – słuszność tego powiedzenia szczególnie mocno odczuwa się na placu budowy, gdzie liczy się każda godzina. Dzięki wykorzystaniu mieszanki betonowej w technologii Baumit ALL IN znacząco oszczędzamy czas, ponieważ przygotowanie betonu jest szybsze i mniej pracochłonne. Przede wszystkim nie musimy rozcinać worka, przesypywać jego zawartości do betoniarki lub pojemnika do mieszania zaprawy, wreszcie – magazynować i utylizować opakowań, które pozostałyby po tradycyjnej zaprawie. Jednak oszczędność czasu i pieniędzy to nie jedyne korzyści.

Zdrowo – emisja pyłu mniejsza o 40%

Korzystanie z mieszanki betonowej w technologii Baumit ALL IN to mniejszy wysiłek wykonawcy i lepsze warunki do pracy – brak konieczności wysypywania produktu z worków minimalizuje pylenie (emisja mniejsza o 40%), co przekłada się na większy komfort pracownika i czystszy plac budowy. Dodatkowo produkt cechuje się bardzo niską emisyjnością lotnych związków organicznych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1 PLUS dla produktów premium.

 

Beton przyjazny środowisku

Betonowanie z użyciem innowacyjnej technologii Baumit ALL IN jest procesem bezodpadowym – worek rozpuszcza się w bębnie maszyny, stając się tym samym częścią zaprawy. Dzięki temu znika problem magazynowania, przewożenia, a wreszcie utylizacji zużytych opakowań co obecnie oznacza sporą oszczędność kosztów. Rozwiązanie jest więc nie tylko korzystne dla portfela inwestora, lecz także ekologiczne i wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Gdzie stosować Baumit ALL IN Beton B25?

Zaprawa betonowa wykonana z użyciem mieszanki Baumit ALL IN Beton B25 cechuje się uniwersalnością, dlatego można ją wykorzystać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – do różnego rodzaju prac betoniarskich, na przykład wykonania murków, daszków i wielu innych elementów małej architektury oraz montażu słupków, pergoli lub elementów ogrodzeń oraz prac naprawczych. Możemy ją wykorzystać także do podkładów betonowych czy wykonywania posadzek w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy garażach. Wysoka wytrzymałość mechaniczna produktu w połączeniu z jego odpornością na działanie wilgoci i mrozu sprawia, że betonowe elementy znajdujące się na zewnątrz posłużą przez wiele lat.

  • ekologiczny, bez odpadów
  • mniej kurzu przy mieszaniu
  • szybki i łatwy w przygotowaniu

 

Zobacz także

Budinpol

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty