Hurtownie materiałów budowlanych BUDINPOL

Jak ograniczyć nagrzewanie się poddasza?

Letnie miesiące są coraz bardziej upalne, warto więc zastanowić się podczas budowy domu, w jaki sposób można ograniczyć wpływ promieni słonecznych na nagrzewanie się poddasza.  Na klimat nie mamy wpływu, ale mamy wpływ na to, jak go wykorzystamy i jakie materiały wykorzystamy do budowy domu i dachu.

Obecnie coraz więcej producentów materiałów budowlanych wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i oferuje produkty i rozwiązania, które nie tylko podniosą komfort mieszkania na poddaszu latem, ale również pozwolają zaoszczędzić, a nawet odzyskać naturalną energię.

poddasze

Co pomoże ograniczyć temperaturę na poddaszu?

Jednym z takich producentów jest BMI Braas, firma, która oferuje szereg rozwiązań, które pozwalają na lepszą izolację dachu. Należą do nich m. in. dachówki ceramiczne produkowane w specjalnej technologii, a także membrana dachowa.

Dachówka ceramiczna Tegalit PROTEGONpodczas produkcji dachówek dodawane są pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce.  Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu.

Membrana dachowa Divoroll CLIMA+ S – pokryta jest warstwą, która odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Divoroll CLIMA+ S poprawia komfort życia w lecie, przez obniżenie ciepła wnikającego przez pokrycie dachowe aż o 21% i temperatury na poddaszu w czasie upałów o 3°C!

Nie walcz z energią – wykorzystaj!

Solary są rozwiązaniem coraz popularniejszym w Polsce. Pozwalają przetwarzać promieniowanie słoneczne w energię cieplną przeznaczoną do ogrzewania wody użytkowej oraz pomieszczeń. Wysokowydajne kolektory Braas Solar TCA2 zapewniają dobre ogrzewanie pomieszczeń oraz wody, zawsze wtedy, gdy jest ono potrzebne. Zaledwie 1 do 1,5 panelu na osobę zapewnia oszczędność energii zużywanej na podgrzewanie wody nawet ponad 60%.

Panele fotowoltaiczne wykorzystywane do uzyskiwania energii elektrycznej, są nowością w ofercie Braas. Docierające do Ziemi światło słoneczne jest absorbowane do wnętrza paneli fotowoltaicznych. Fotony padają na półprzewodnikowe złącze o różnych typach przewodnictwa i generują prąd stały. Wydajność panelu fotowoltaicznego zależy od jego powierzchni oraz materiałów z jakich został on wykonany. Najbardziej wydajne są moduły z krzemu monokrystalicznego, choć ich cena jest nieco wyższa niż paneli polikrystalicznych.

Nie tylko produkt!

Mówiąc o inwestycji w dom i dach energooszczędny nie można pominąć czynnika najważniejszego – czyli ekipy dekarskiej. Tylko dach zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną w połączeniu z wysokiej jakości materiałami budowlanymi gwarantuje, że energooszczędność będzie optymalna. Trafny wybór ekipy dekarskiej jest równie ważny, co wybór wysokiej jakości produktów. Dlatego dopilnujmy, aby nasz dach nie znalazł się w rękach przypadkowego wykonawcy, tylko w rękach profesjonalisty, który będzie potrafił w pełni wykorzystać możliwości jakie oferują producenci materiałów.– mówi SUPERDEKARZ Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego. 

Opłaca się inwestować w nowe technologie!

Komfort jaki zyskujemy budując dom energooszczędny jest nie do przecenienia, a koszty poniesione na inwestycję w nowoczesne technologie zwracają się po kilku latach. Warto spośród oferowanych produktów wybrać te, które będą dla nas najlepiej opłacalne. Planując zakup warto zastanowić się nad uzyskaniem dofinansowania, których nadal nie brakuje. Warto również wiedzieć, że Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zobowiązuje państwa członkowskie do doprowadzenia do tego, aby od początku 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami „o niemal zerowym zużyciu energii”. Program dopłat do budowy domów energooszczędnych ma na celu przygotowanie inwestorów, projektantów, producentów materiałów budowlanych i wykonawców do wymagań Dyrektywy. Warto więc zrobić krok do przodu i już teraz zbudować dom w oparciu o najnowocześniejsze standardy.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Budinpol

    Zobacz także

    Budinpol

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty