Jesteśmy obok Ciebie

Nasza oferta obejmuje pełną gamę materiałów budowlanych. Zapraszamy do naszych oddziałów handlowych.

INDUSTRIE COTTO POSSAGNO

Industrie Cotto Possagno to najbardziej renomowany włoski producent – dachówki tej firmy są traktowane we Włoszech jako produkt prestiżowy.

Industrie Cotto Possagno (ICP) (czyt: Industrie Kotto Possanio) jest jednym z największych producentów dachówek we Włoszech. W skład firmy wchodzi 5 fabryk z czego najnowocześniejszą i największą jest fabryka ILCA w Possagno.

Na paletach z dachówkami drukowany jest napis:"INDUSTRIE COTTO POSSAGNO - the best italian roof tiles" co oznacza w tłumaczeniu: "INDUSTRIE COTTO POSSAGNO - najlepsze włoskie dachówki". Napis ten we Włoszech nikogo nie dziwi.

O REGIONIE

Firma  położona jest w powiecie Treviso przy granicy z Austrią. Z uwagi na to położenie i najbliższe rynki (Austria, alpejska część Włoch oraz Chorwacja) dbałość o parametr mrozoodporności jest tutaj naturalny. Powiat Treviso należy do regionu Veneto (polska nazwa: Wenecja Euganejska) – znanego z produkcji win najwyższej jakości. Najbardziej znanym miastem prowincji Veneto jest Wenecja. Ludność regionu Veneto to 4,7mln, a największe miasta to Verona, Padova i Vicenza (ze słynną bazą amerykańską Aviano Air Base).

EXPORT

Dachówki ICP są eksportowane do: Francji, Luxemburga, Belgii, Austrii, Niemiec, Słowenii, Chorwacji, Węgier (gdzie ICP nabyło fabrykę produkującą klinkier) i oczywiście całego basenu morza śródziemnego oraz bliskiego wschodu z czego najważniejsze są Emiraty Arabskie, Arabia Sudyjska i Egipt. Zdarzają się również klienci z USA i Korei południowej. Eksport dachówek ICP szybko wzrasta zwłaszcza do Francji, Niemiec i Chorwacji.

ICP W POLSCE

ICP jest obecna w Polsce od 12 lat. Firma z roku na rok rozszerza swoją sieć dystrybucji i umacnia pozycję produktu na rynku.

OFERTA ICP

1.   dachówki w kolorach śródziemnomorskich

Dachówki ICP w Polsce w kolorach śródziemnomorskich to produkt niszowy. Nie chodzi tutaj o ceny, które są na poziomie cen średnio drogich dachówek szkliwionych, ale raczej o fakt podróży i zobaczenia jak można inaczej stworzyć architekturę. Popularność tych dachówek stopniowo wzrasta.

2.   dachówki unicoppo w kolorach rosa i ardesia.

Dachówki unicoppo w kolorach rosa i ardesia stanowią dobrą ofertę cenową dla klientów szukających dachówki o geometrii mnich-mniszka w rozsądnej cenie. Oferta firm konkurencyjnych w tym zakresie jest o ok. 100% droższa. Cenowo w tym zakresie ICP jest bezkonkurencyjne. Jest to produkt dla tych klientów, którzy niekoniecznie zdecydowaliby się na kolor antyczny, ale chętnie wybiorą mnicha-mniszkę jako ekskluzywne pokrycie dachowe w kolorach czerwonym lub grafitowym.

3.    dachówki na obiekty historyczne – w tym kościoły

Jednym z przykładów jest tutaj realizacja trudnego obiektu - Bazylika w Limanowej. Inne realizacje na obiektach historycznych to kościół w Niepart k. Rawicza (dachówka TESI rosa), kościół w Tykocinie k. Białegostoku (unicoppo rosa), biblioteka miejska w Słupsku (były kościół z 1270 roku), wieża ciśnień w Kościanie (k. Poznania) oraz ostatnio w realizacji Bazylika w Nysie (mnich-mniszka w kolorze mieszanym nordico-80%, DSA-20%).

4.   dachówka MAXIMA – zmodyfikowana marsylka

Punktem wyjścia do opracowania dachówki MAXIMA była dachówka marsylka. MAXIMA została wzbogacona o reliefy, toporne kształty marsylki zostały zaokrąglone i tak otrzymano produkt pełen włoskiej finezji. Obrazowo mówiąc: przeprojektowano „poloneza” w coś co designem dorównuje „ferrari”.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami, którzy przedstawią pełną ofertę dachówek ICP.

Więcej informacji również na stronie www.cottopossagno.pl